POZNAJ NASZ KLUB

O KLUBIE

Uczniowski Klub Sportowy "Ruch Chorzów" powstał 24 kwietnia 2004.

W ramach swojej działalności prowadzi zajęcia piłkarskie dla dzieci i młodzieży, w których łącznie uczestniczy ok. 300 zawodników zarówno z Chorzowa, jak i miast ościennych.

Nasz klub posiada 12 grup szkoleniowych. 9 z nich bierze udział w rozgrywkach Śląskiego Związiku Piłki Nożnej - trzy zespoły juniorskie oraz sześć zespołów trampkarskich.

W pozostałych trzech grupach dzieci w wieku od 5 do 9 lat prowadzony jest nabór do klas sportowych Zespołu Szkół Sportowych Nr 2 im. Gerarda Cieślika w Chorzowie.

Ponadto stworzona została osobna grupa bramkarska odbywająca treningi specjalistyczne.

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych trenerów, w tym byłych zawodników klubów pierwszoligowych, jak: Grzegorz Wagner, Seweryn Siemianowski obecny prezes Chorzowskiego Ruchu, Sławomir Jarczyk.

Grupa bramkarska prowadzona jest przez byłych bramkarzy K.S. "Ruch Chorzów" Piotra Lecha , Mirosława Dreszera oraz przez Łukasza Misia


 

Nasze zespoły zanotowały wiele sukcesów m.in:

  • zwycięstwo w Allianz Cup, II miejsce w Turnieju Coca-Cola" w Warszawie rocznik 1990,
  • I miejsce w rozgrywkach na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej rocznik 1992 oraz 1990.
  • Drużyna rocznika 1992 reprezentowała nasze miasto w turnieju miast kandydackich do mistrzostw Europy 2012 w Kijowie w sierpniu 2006 roku zajmując piąte miejsce.
  • W 2011 roku drużyna rocznika 1995 reprezentowała Polskę w turnieju Lisboa Cup w Portugalii gdzie zajęli 5-te miejsce.
  • W 2012 roku drużyna rocznika 1997 wygrała turniej międzynarodowy w Termoli we Włoszech.
  • W sezonie 2012/2013 drużyna rocznika 1994 wywalczyła awans do Centralnej Ligi Juniorów oraz została finalistą Mistrzostw Polski Juniorów Starszych.
Responsive Image
Responsive Image