MŁODZI ZAWODNICY NA TRENINGU PIERWSZEJ DRUŻYNY !

9 Jan 2024 | 22:02

Poniedziałkowymi zajęciami na Kresach „Niebiescy” zainaugurowali przygotowania do rundy wiosennej PKO BP Ekstraklasy. W pierwszym treningu pod wodzą trenera Janusza Niedźwiedzia wzięło udział 28 zawodników. Wśród nich znalazło się także miejsce dla sześciu nowych zawodników, którzy wywodzą się z Centrum Szkolenia Ruch Chorzów.

Przygotowania z pierwszą drużyną rozpoczęli zawodnicy drużyny rezerw: Szymon Bąk, Kacper Galus, Jakub Kowalski, Ksawery Kwiatkowski, Daniel Myśliwiec Krzysztof Przydacz.

Myślę, że to pozytywny sygnał dla całego Centrum Szkolenia. Grupa uzdolnionych zawodników, która nie tak dawno występowała w naszych strukturach otrzymała właśnie szansę zaprezentowania swoich umiejętności sztabowi szkoleniowemu pierwszej drużyny. Cieszę się, że w tej grupie jest zawodnik Szymon Bąk, który tak naprawdę przebył u nas drogę od grup naborowych aż do naszej drużyny rezerw czyli zrealizował pełny 8 letni program szkolenia, ale również tacy którzy dołączyli na późniejszym etapie, ale ich sumienna, kilkuletnia praca, odpowiedni poziom umiejętności, potencjał do rozwoju i świadomość pozwoliły na wyróżnienie. Podsumowując taka informacja powinna być motorem napędowym do codziennej pracy dla wszystkich trenujących pod szyldem Niebieskiej Erki", bo każdy z nich może w przyszłości otrzymać podobną szansę - mówi koordynator szkolenia młodzieży naszego klubu Mateusz Michalik.

Wcześniej wspomnieni zawodnicy to kolejni wychowankowie po Tomaszu Foszmańczyku, Patryku Sikorze, Jakubie Bieleckim i Tomaszu Wójtowiczu, którzy mają szansę rywalizacji o miejsce w wyjściowym składzie w meczach PKO BP Ekstraklasy.


Wszystkim zawodnikom gratulujemy wyróżnienia oraz życzymy dalszego rozwoju!